See The Future Konference

Nozīmīgs solis mūsu attīstībā -  2019. gada oktobrī OC VISION rīkoja pirmo redzes speciālistu konferenci See The Future, kas pulcēja 200 apmeklētājus: optometristus, oftalmologus un optometrijas un oftalmoloģijas studentus, kā arī citus interesentus, lai atbildētu uz jautājumu - kāda ir 21.gs. redzes aprūpe un kādi izaicinājumi mūs sagaida?

Konferences ekspertu komanda:

JEĻENA STŪRIŠKA, Vision Express galvenā optometriste

Jeļena jau 14 gadus uzklausa cilvēku stāstus par vēlmi un nepieciešamību visdažādākajās situācijās labi redzēt.

Savā prezentācijā "21. gs.risinājumi redzes korekcijai" konferencē See The Future, Jeļena Stūriška runās par to, kādus korekcijas līdzekļus piedāvāt, lai apmierinātu mūsdienu pacienta vajadzības. Tāpat prezentācijas laikā tiks skartas tēmas par mītiem, kas ir iesakņojušies un valda attiecībā uz korekcijas līdzekļiem.

Viss attīstās un mainās un arī optometristam ir jāmainās līdzi, jo tieši optometrists ir tas, kurš izglīto pacientu redzes jautājumos.

 

KRISTĪNE DETKOVA, praktizējoša optometriste Optio veikalu tīklā, OC VISION uzņēmuma kontaktlēcu biznesa menedžere un kaislīga kontaktlēcu lietotāja ar 25 gadu "stāžu"

Jau vairākus gadus īpaši iedziļinās mīksto kontaktlēcu materiālzinātnē un to kopšanas un komforta uzlabošanas produktu ķīmijā un sadarbojas ar pasaules vadošo kontaktlēcu ražotāju pārstāvjiem Baltijā.

Kontaktlēcu materiāli strauji attīstās. Katrs lielražotājs izveido un patentē savu materiālu, uzlabo, atjauno to vai tā iepakojumu. Ir brīvais tirgus, sīva konkurence. Kontaktlēcas ir tik dažādas! Kā saprast, kuru lēcu lietot? Kā saprast, kuru lēcu izrakstīt pacientam? Kā mēs izlemjam, kuru lēcu izrakstīt?

Vēlos padalīties ar klausītājiem šo manu meklējumu gaitā, lai, iespējams, kopīgi atbildētu sev uz jautājumu "Kā man izrakstīt kontaktlēcas?"

IVARS LĀCIS Zinātnieks, Latvijas Universitātes rektors (2000—2007), Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas vadītājs

Ivars Lācis konferencē See The Future vadīs diskusiju par optometrista lomu nākotnes redzes korekcijā.

Izmantojot stāstus un personīgi piedzīvoto, meklēsim atbildes uz trim jautājumiem:
1. Vai manipulācijas, ko optometrists veic savā kabinetā ir visaptveroša redzes korekcija?
2. Ko vairums pacientu/klientu nezina par redzes sistēmas inerciālo dabu?
3. Cik daudz briļļu vajag, lai darītu laimīgu prasīgāko un izlutinātāko vīrieti?

 

PĒTERIS CIKMAČS, OC VISION dibinātājs, Attīstības direktors un LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas docents

OC VISION dibinātājs, Attīstības direktors un LU Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas docents Pēteris Cikmačs jau 25 gadus docē "Optometrisko instrumentu" un "Oftalmiskās optikas" kursus. Arī pašmācība nerimst, jo regulāri jāpiedalās pasaules vadošo optikas un optometrijas instrumentu ražotāju kongresos un apmācību kursos.

Šodien arvien vairāk optometrista praksē ienāk automātiskas ierīces un sistēmas acu izmeklējumiem un redzes korekcijai. Jau rodas pieprasījums par optometrista darba no attāluma. OC VISION biznesa līderis ESSILUX ir izvirzījis mērķi ieviest savās optikā precīzijas lēcas un tām atbilstošo precīzijas recepti (solis 0,01D). Tiks diskutēts par optometrista darbu un vietu jauno tehnisko iespēju laikmetā.

ILZE ŠVEIDUKA, acu ārste un ķirurģe

Ilze Šveiduka palīdz pacientiem Latvijas Amerikas acu centrā, kas ir līderis Baltijas valstīs ICL operāciju skaita un pieredzes ziņā. Tāpēc ekspertes viedoklis par tehnoloģiskajām inovācijām konferencē See The Future noteikti jādzird visiem nozares entuziastiem.

"Mīlu operēt - kataraktas, ICL, radzenes! Patīk nestandarta situācijas. Redzes korekcijas metožu klāstā ir fantastiskā EVO Visian ICL metode, kas izmainījusi dzīves kvalitāti simtiem tūkstošu cilvēku ar redzes traucējumiem, kuri ar citām metodēm bija zaudējuši cerību uz savas redzes brīvību.

EVO Visian ICL ir redzes korekcija bez lāzera. Tā ir atgriezeniska, bet tajā pašā laikā paliekoša un stabila korekcijas metode, kuru var izmantot gan ar plānām radzenēm, gan augstām ametropijas pakāpēm, kad standarta redzes korekcija nav piemērota."

FĒLIKSS LŪKINS, Dr. Lūkina acu klīnikas vadītājs

Fēlikss Lūkins, Dr. Lūkina acu klīnikas vadītājs, konferencē stāstīs par to, cik būtiska ir oftalmalogu un optometristu sadarbība

"Auditorija redzēs pārskatu par pasaules pieredzi oftalmologu un optometristu sadarbībai, kā arī manu redzējumu par šī brīža oftalmologu un optometristu sadarbību Latvijā un sadarbības nākotnes iespējām."

AIGA ŠVEDE, optometriste un LU docente 

Aiga ir Latvijas Universitātes docente un Profesionālās maģistra programmas "Optometrija" direktore Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā. Turklāt viņa docē lekciju kursus "Binokulārā redze", "Binokulārās redzes traucējumi", "Redzes treniņi", "Pētniecības metodes redzes zinātnē" un organizē Klīnisko praksi profesionālā maģistra programmā. Ieguvusi Latvijas Optometristu un Optiķu asociācijas balvu "Gada optometrists 2017"

“Lepojos, ka esmu optometriste!”

‘’Acs veidojas no maza zirnīša jau agrīnajās grūtniecības stadijās un pārvēršas par burvīgu ziedu, kas pamazām, dienu no dienas paver mums pasaule burvību, atklājot tās krāsas, formas, dziļumu. Pateicoties redzei, attīstās arī citas mūsu spējas un iemaņas, veidojot katra personību. Prezentācijā paraudzīsimies uz sen zināmām lietām ar varbūt nedaudz citu skatījumu.’’

GUNA LOGANOVSKA, RSU profesore, P.Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja

G. Loganovskas vārds optometrijas nozarē komentārus neprasa, jo viņa ne vien apmāca topošos profesionāļus - studentus, bet arī vada P.Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas klīniku.

Konferencē See The Future profesore palīdzēs rast atbildi uz jautājumu: Kā saglabāt redzi mūža garumā, īpaši uzsverot glaukomas diagnostiku un ārstēšanu un to cik svarīgi ir savlaicīgi pārbaudīt acis. 

Glaukoma ir viltīga slimība, tā piezogas nemanot; Acis regulāri jāpārbauda arī tad, ja nav nekādu sūdzibu; Savlaicīga un mūsdienīga glaukomas diagnostika un ārstēšana novērš neatgriezenisku redzes zudumu.

OC VISION zīmoli

Latvija
Opptica
Lensor
Optio
Vision Express
Vizionette
Optika Lornete
Lietuva
Opptica
Lensor
Optio
Vision Express
Igaunija
Opptica
Lensor
Eiropa
Opptica
Lensor